Czego nauczyła mnie współpraca z kobietami?! 5 złotych myśli

  1. Uczmy się od siebie nawzajem

Kilka ostatnich lat, to dla mnie czas niesamowitego rozwoju. Organizowanie merytorycznych spotkań z kobietami z różnych środowisk zawodowych, podczas których dzielimy się wiedzą, doświadczeniami, inspiracjami na kolejne projekty/biznesy, jest niezwykle twórcze i otwiera nowe perspektywy…

2. Nie oceniajmy się

Nigdy do końca nie wiemy, przez co przechodzi druga osoba, jakie wyzwania stawia przed nią życie, jakie ma problemy, doświadczenia. Jeśli jest coś, co wzbudza nasze wątpliwości warto nawiązać kontakt, wyciągnąć rękę, porozmawiać, a nie iść na skróty i osądzać.

3. Razem możemy więcej

Niejednokrotnie przekonałam się, że przy wsparciu innych można osiągnąć dużo więcej. Moje doświadczenia pokazują, że realne jest zrealizowanie pomysłu, idei, która siedzi mocno w sercu,  bez budżetu. Opiera się to m.in. na angażowaniu wspaniałych kobiet, które widzą  w tym wartość, a nie tylko kwestie „opłacalności finansowej”. Budowanie jakościowych relacji z innymi, otwarta i bezpośrednia komunikacja, szczerość i empatia są niezwykle silnym fundamentem naszych działań. 

4. Powiedz czego potrzebujesz

Nie bójmy się mówić o swoich słabościach czy kryzysach z jakimi się borykamy.  Nie świadczy to o nas źle. Wręcz przeciwnie, pokazuje, że walczymy, próbujemy, ale czasem brak sił. Prośmy o pomoc, wsparcie jeśli tego potrzebujemy. Wiem, że my kobiety możemy na siebie liczyć, jak mało kto.

5. Każda z nas jest inna – siła różnic indywidualnych

Mam to ogromne szczęście, że otaczają mnie kobiety życzliwe innym kobietom. Spełnione, choć każda na swój sposób. Z sukcesami, mimo, że każda ma inną definicję tego słowa. Współpraca z kobietami pozwoliła mi przez lata obserwować jak piękna i silna jest różnorodność. Nie ma jednego kanonu kobiecości, kariery czy sukcesu. W mojej pracy, w projektach, podczas warsztatów obserwuję kobiety, ich rozwój. Każda z nas jest inna, każda wyjątkowa. Przestańmy się porównywać do innych. To nie ma sensu. 

#MARZECMIESIĄCEMKOBIET

Marta Osuch

grafika: Kelly Marcelle Malka (@bykellymalka)

Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram