Dlaczego warto dbać o swój wygląd podczas kwarantanny?

Spotykam na swojej drodze mnóstwo kobiet. Zgłaszają się do mnie po pomoc w zakresie kreowania swojego wizerunku. Chcą wreszcie poczuć się dobrze same ze sobą. Jestem Style Coachem, więc nie skupiam się jedynie na pięknych ubraniach i zadbanym wyglądzie. Dla mnie to za mało. Mam ogromną przyjemność obserwować metamorfozy kobiet, które zaczynają dbać o siebie, zaczynają wierzyć w siebie, a potem okazuje się, że zmiana wizerunku stała się motorem napędowym do większych zmian. 

Dlatego też dzisiaj głośno mówię o tym, że nasz wizerunek i dbanie o siebie jest wyjątkowo ważne. I nie chodzi o to, że mamy chodzić w czerwonej sukience i w szpilkach po domu. Jednak widzę dużą różnicę między bieganiem w szpilkach po domu, a zakładaniem na siebie starych, poplamionych i wyciągniętych dresów, tylko dlatego, że zostałyśmy w domu. Po środku jest równowaga czyli zadbany wygląd. 

Twój wizerunek jest ważny, bo Ty jesteś ważna

Ale szkoda, że wyrzuciłaś mi te stare ubrania podczas przeglądu szafy, bo miałabym teraz w czym chodzić – napisała jedna z kobiet, z którą spotkałam się kilka miesięcy temu na przeglądzie szafy.Potem napisały też inne klientki, że właśnie teraz przydałyby się im stare, poplamione bawełniane t-shirty, które przemieniłyśmy na ściereczki do sprzątania. 

Stało się tak dlatego, że nowe nawyki nie miały jeszcze szansy się umocnić. Nastąpił powrót do starych schematów, do starych nawyków, które powodowały, że moje klientki czuły się źle same ze sobą. Poszukiwały sposobu na poprawę samooceny, na zadbany i piękny wygląd, wizerunek spójny ze sobą i dlatego też poprosiły mnie o pomoc. I ta pomoc była zbawienna, piękna i wartościowa. Moje klientki zmieniały się na moich oczach, czuły się piękne i pewniejsze siebie.

Dziś, gdy zostały w domu wróciły do starych przekonań, że wizerunek jest ważny ale od święta. Zostawiają ubrania, ładne sukienki na później, na wielkie wyjście. Twierdzą, że teraz to nie jest ważne, nie chcą zakładać ładnych ubrań żeby się nie zniszczyły i mówią, że to, jak wyglądają wcale nie jest ważne.

Zadbaj o siebie, dla SIEBIE i dla innych

Ja jednak twierdzę, że to jest ważne – bo my jesteśmy ważne. Szczególnie teraz, gdy stresu i niepokoju mamy tak dużo, warto o siebie zadbać w sposób szczególny. 

Przez tydzień chodzenia w starych szmatach, w tłustych włosach i bez makijażu, przez przypadek zobaczyłam siebie w lustrze. Czułam się źle, ale to, co zobaczyłam sprawiło, że oniemiałam i bardzo się zawstydziłam, bo zobaczyłam nie tylko siebie, ale też to, co widzą moim najbliżsi od wielu dni – napisała Ania kilka dni później po wiadomości, w której żałowała, że większość starych ubrań oddałyśmy lub przerobiłyśmy na ściereczki do sprzątania.

Zadbany wygląd, porządek w domu, pyszne i zdrowe jedzenie, to elementy, drobnostki, które będą podnosić nasz nastrój. Mówię o tym również w moim stylowym kursie online „Odkryj STYL swojej duszy”, bo chodzi o całość, chodzi o więcej, chodzi o zmianę myślenia i przekonań, które sprawiają, że zapominamy o sobie. Teraz jest to szczególnie ważne, aby zapewnić sobie komfort tam, gdzie tylko jest to możliwe. Mówię o tym zawsze, że piękny i zadbany wygląd nie jest najważniejszy na świecie, nie jest też nieważny. Jest WAŻNY, bo Ty jesteś ważna. 

Każdy dzień jest świętem

Dlatego polecam codzienny prysznic, delikatny makijaż i odrobinę ulubionych perfum każdego dnia. Warto też do swoich codziennych rytuałów włączyć maseczkę na twarz czy relaksującą kąpiel. To będzie nas odprężać i sprawiać, że poczujemy się lepiej. Piękne i wygodne ubrania warto nosić każdego dnia, bo każdy dzień jest okazją do tego, aby przeżyć go wyjątkowo. Bez czekania na święta, urodziny czy walentynki. Każdy dzień jest świętem. 

Dlatego też codziennie ubieram się tak jak wtedy, gdy wychodziłam do pracy. Ubieram swoje ubrania, najpiękniejsze sukienki, ukochane stylizacje i wychodzę w nich do pracy, bez wychodzenia z domu. Siadam przed komputerem ubrana, podczas lekcji w moim stylowym kursie online prezentuję się tak, jak podczas szkoleń stacjonarnych. Kiedy kończę pracę, to zmieniam ubranie na to wygodniejsze, zakładam ukochane bluzy, miłe swetry, wygodne spodnie, a tylko wtedy, gdy sprzątam czy maluję ściany, to zakładam ubranie, które jest do tego przeznaczone. 

I choć wydaje nam się to banalne, nie istotne i nie ważne, to jest ważne. Bo każda z nas jest ważna i każdy dzień jest ważny. 

Pozdrawiam,

Justyna Krawczyk
Style Coach

Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, osobista stylistka i life coach w jednym. Absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą oraz New Style Academy (Szkoła Stylistek).

Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram