Dlaczego warto umieć się malować?

Przede wszystkim w życiu społecznym działa psychologia. Jeśli chodzi o nasz wygląd działa to na dwa sposoby: jak my siebie widzimy i oceniamy oraz jak nas widzą inni i jak nas postrzegają.

Dzięki makijażowi możemy poczuć się lepiej. Zakrywając niedoskonałości i podkreślając nasze atuty dodajemy sobie energii i pewności siebie. Z drugiej strony „jak nas widzą, tak nas piszą” – kobiety umalowane są przez innych uważane za bardziej zadbane, atrakcyjne, kompetentne i lepiej zarabiające, a nawet jako osoby bardziej miłe.

Oczywiście mowa tutaj o wyglądzie naturalnym, tzw. portretowym, a nie o makijażu wyzywającym, który może świadczyć o braku akceptacji siebie. Sztuka makijażu naturalnego polega na tym, aby delikatnie skorygować cerę, dodać jej blasku i świeżości, zatuszować niedoskonałości takie jak plamki czy cienie pod oczami, podkreślić oczy i brwi oraz nawilżyć usta. Taki makijaż powinien nam zając nie więcej niż 15 minut.

Rytuał malowania, możemy też potraktować jako codzienną medytację i poświęcić ten czas na uważność. Taki nawyk sprawi, że zaczniemy widzieć siebie jako piękne osoby, dostrzegać swoją urodę i być wdzięcznym za to, jakie jesteśmy. To dobry trening w kierunku samoakceptacji. Jeśli zaczniemy postrzegać siebie jako piękną osobę, inni też będą nas tak odbierać.

Kolejną zaletą w umiejętności robienia makijażu jest pobudzanie naszej kreatywności. To twórczość, która wzbogaca naszą codzienność i kształtuje nasz indywidualny charakter. Dzięki kreatywności nasz mózg przestaje pracować szablonowo, a my otwieramy się na nowe możliwości.

Na przeprowadzanych przeze mnie szkoleniach z makijażu naturalnego uczę przede wszystkim jak i czym podkreślić swoje piękno, ale także zachęcam do używania makijażu jako narzędzia do osiągnięcia swoich celów. Wszystko zależy od okoliczności w jakiej mamy się znaleźć, od tego kim jesteśmy, jaki zawód wykonujemy i jaki tryb życia prowadzimy.

Na co dzień wystarczy nam dobrze dobrany podkład, korektor, tusz do rzęs, puder i rozświetlacz, na większe okazje zachęcam do korzystania z usług profesjonalistów.

Podsumowując – dlaczego warto umieć się malować:

• dla poprawy naszego samopoczucia, podniesienia samooceny

• dla lepszego wyglądu, zatuszowania niedoskonałości, podkreślenia atutów • dla poprawy wizerunku, podniesienia atrakcyjności

• dla wyrażenia siebie, swojego stylu • dla większej pewności siebie

• dla samoakceptacji

• dla pobudzenia kreatywności

Pamiętajcie, że bez makijażu też jesteście piękne!

Lubicie się malować? Co sprawia, że czujecie się piękniejsze? Zachęcam do dyskusji :*

Joanna Łukijańczuk

Makijażem zajmuję się profesjonalnie od 20 lat. Jest to moja praca jak i wielka pasja.

Posiadam doświadczenie zarówno w pracy jako charakteryzator na planach filmowych i reklamowych, jako makijażystka na planach sesji zdjęciowych i pokazach mody, przy programach telewizyjnych oraz w wykonywaniu makijaży okazjonalnych. Przeprowadziłam też wiele szkoleń z zakresu makijażu zarówno firmowych, grupowych jak i indywidualnych.

Moim ulubionym trendem jest world glamour. Makijaż w takim wydaniu jest naturalny. Nie tracimy swojej osobowości, ale w zależności od urody i stylu danej osoby stawiamy akcent na podkreślenie oka lub ust. Makijaż ma sprawić, by osoba poczuła się lepiej, aby wyglądała świeżo i zdrowo. Jest to makijaż „portretowy” ma za zadanie podkreślić, to co piękne w danej osobie, i tylko delikatnie zatuszować ewentualne niedoskonałości.

Obecnie stawia się na indywidualność w makijażu. Ludzie są dobrze wyedukowani, jeśli chodzi o urodę, kobiety coraz bardziej świadome i akceptujące siebie, ale nie poddające się metryce. Dzisiejsza 50latka, wygląda co najmniej o 10 lat młodziej. Ale kobiety świadome siebie, kobiety akceptujące siebie, wiedzą, że mogą i chcą wyglądać lepiej, a przy tym nie tracić na co dzień swojej naturalności.

Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram