Zapachy dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Zazwyczaj kojarzą się jedynie z relaksem, ale zapachy mają też niezwykłe możliwości lecznicze. Dzięki nim w naturalny sposób możesz zachować zdrowie i wyśmienity humor.

Zapachy odgrywają istotną rolę w życiu człowieka. Wpływają na samopoczucie i pobudzają wyobraźnię. Odpowiednio dobrane nuty zapachowe potrafią przenieść w stan błogiego relaksu i spokoju. Te wyjątkowe wonne właściwości wykorzystywane są podczas aromaterapii. Aromaterapia jest metodą medycyny naturalnej wykorzystującą olejki eteryczne do poprawy nastroju oraz ogólnego stanu zdrowia.Olejki eteryczne to wysoko skoncentrowane mieszaniny substancji roślinnych pozyskiwanych w procesie destylacji parą wodną, dwutlenkiem węgla, albo też metodą tłoczenia. W przeciwieństwie do leków syntetycznych nie odkładają się w organizmieWszystkie olejki eteryczne w różnym stopniu mają działanie odkażające, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwwirusowe. Stosowanie ich pobudza układ odpornościowy organizmu, poprawia krążenie i działa przeciwbólowo. Olejki eteryczne oddziałują również pozytywnie na nasz stan psychiczny, gdyż usuwają zmęczenie, odprężają, łagodzą depresję, zwiększają poziom energii oraz ułatwiają zasypianie. Podczas aromaterapii wnikają do krwiobiegu przez skórę (np. masaż czy kąpiel) lub do płuc w wyniku oddychania. Dzięki chemoreceptorom w śluzówce nosa system nerwowy przekazuje informacje o obecności cząsteczek zapachowych do tej części mózgu, która odpowiada za kontrolę emocji i podstawowych funkcji życiowych. Ponieważ olejki eteryczne to bardzo skoncentrowane substancje, przed nałożeniem ich na skórę należy je rozcieńczyć w oleju bazowym na przykład kokosowym, migdałowym czy z pestek winogron. Istnieje wiele metod wprowadzenia zapachów do organizmu, jednak najpopularniejsze z nich to: aromatyzacja powietrza (dyfuzja atmosferyczna), inhalacja, sauna aromaterapeutyczna, kąpiel aromaterapeutyczna, masaż aromaterapeutyczny, smarowanie bolesnych miejsc rozcieńczonymi olejkami, kompresy, płukankiAromaterapia nie jest wskazana dla osób borykających się z alergiami ,kobiet w ciąży (zwłaszcza w pierwszym trymestrze), małych dzieci oraz osób z epilepsją. Nigdy nie powinno się też przekraczać zalecanej dawki ani aplikować ich bezpośrednio na skórę bez rozcieńczenia w oleju bazowym.

Jolanta Christol – aromaterapeutka z dwudziestoletnim doświadczeniem, masażystka, terapeutka manualna, coach,  praktyk Theta healing, Access Consciousness
i pracy z podświadomością. Pomaga uwolnić  ciało od bólu pleców, karku, szyi, napięć mięśniowych, poprawić stan zdrowia, rozwiązać problemy w życiu
osobistym i zawodowym. Uważnie słucha potrzeb klientów a dzięki wieloletniemu doświadczeniu idealnie dobiera i łączy narzędzia pracy, by dzięki ich synergii, w najbardziej optymalny sposób uzyskać pożądane efekty.

Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram